Άλλη μία νίκη από τους συμμαθητές μας..

από τις μαθήτριες Αριάννα Καραγεωργίου Α2’ Λ, Ναυσικά Κόκκινη Α2’ Λ, Χριστίνα Κυρίτση Α2’ Λ

IMG_2014 αγώνας

Άλλη μια νίκη σημείωσε ο ΑΣΕ Δούκας έναντι του ΑΕΝ Κηφισιάς στον αγώνα την Τρίτη 7/11/17. Με  σκορ 71- 49 έδωσε μια ανάσα στην γενική κατάταξη και βρίσκεται τώρα τρίτη στον όμιλό της. Παρόλη την απουσία ενός παίχτη από τη βασική πεντάδα, η ομάδα του Δούκα κατάφερε να αναπληρώσει το κενό και να κερδίσει με μεγάλη διαφορά τους αντιπάλους, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά την ικανότητα και την αποδοτικότητα της ομάδος. Ο προπονητής τους, τους κράτησε σε εγρήγορση καθόλη τη διάρκεια του αγώνα και οι παίχτες αποκάλυψαν τον καλύτερό εαυτό τους. Για ακόμη μια φορά η κερκίδα κατάφερε να τους εμψυχώσει και να ανεβάσει το ηθικό τους.

Συγχαρητήρια και πάλι!

Στο τέλος πήραμε συνέντευξη από δύο παίχτες του Δούκα: Βασίλη Κωστόπουλο (Α4’ Λ)  και Χρήστο Κωστόπουλο (Α4’ Λ)

-Ποιος είναι ο στόχος σας για φέτος;

-Χρήστος Κωστόπουλος: Ο πρώτος στόχος μας για φέτος είναι να βελτιωθούμε ως ομάδα και στη συνέχεια να πάμε στο πανελλήνιο.

-Τι θα άλλαζες σε ατομικό επίπεδο;

-Βασίλης Κωστόπουλος: Θα άλλαζα κάποιες λεπτομέρειες στο μπασκετικό μου μυαλό και λίγο το σουτ μου.

-Μέσα από τους αγώνες του μπάσκετ ποιος είναι ο προσωπικός σου στόχος;

-Χρήστος Κωστόπουλος: Να μάθω να λειτουργώ ομαδικά, γιατί η ομάδα είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας.

– Ποιες ήταν οι δυο πιο σημαντικές οδηγίες του προπονητής σας;

-Βασίλης Κωστόπουλος: Να μην περάσει η αντίπαλη ομάδα τους 40 πόντους και να πιέσουμε παραπάνω στην άμυνα.

-Τι ρόλο παίζει η κερκίδα στην ψυχολογία σας;

-Χρήστος Κωστόπουλος: Η κερκίδα είναι αυτή που μας ανεβάζει ψυχολογικά και αυτή που όταν θες να κλάψεις σε κάνει να χαμογελάς.

– Υπήρχε κάποια οδηγία του προπονητή σας που να αμφισβητήσατε;

-Βασίλης Κωστόπουλος: Όχι, ακούμε ό,τι λέει ο coach σε κάθε παιχνίδι.

-Πιστεύεις ότι η ομάδα σας θα προκριθεί στο final 4;

-Βασίλης Κωστόπουλος: Αν όλα πάνε καλά και ακούσουμε τον προπονητή μας ακόμα και στην παραμικρή λεπτομέρεια θα προκριθούμε όχι μόνο στο final 4, αλλά και στον τελικό.

-Η επίδοσή σας ήταν πιο ικανοποιητική από τον προηγούμενο αγώνα;

-Χρήστος Κωστόπουλος: Με βάση την θέση του αντίπαλου όχι, αλλά σαν ομάδα ναι είμασταν καλύτεροι από την προηγούμενη φορά.

This entry was published on Νοέμβριος 26, 2017 at 12:30 ΜΜ and is filed under Αρχική Σελίδα. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.